نتایج جستجو برای عبارت :

بعد از این میزان خود شو تا شوی موزون خویش

«شعر فارسی و گیلکی و کردی و زبان‌‌های خویشاوند با زبان پارسی، حتماً باید موزون باشد.«
مانند نادر نادرپور و فریدون مشیری  فریاد بر می‌آورم، شعر کلامی است «موزون» و به‌تأیید گفتار خواجه‌نصیر‌الدین طوسی؛ وزن از فصل‌های ذاتی شعر است و البته کاری به مقفی و مردف، یا حتی «موزونِ متساوی» بودنش ندارم.
از یک‌سو، هرچند سخن موزون و حتی مقفی و مردف،  اگر از شاعرانگی بی‌بهره‌باشد را نمی‌توان شعر نامید؛ از سویی دیگر، این قبیل آثار بی‌وزن، حتی ه
سلام
بدون شک موسیقی و یا به طور کلی آهنگ‌های موزون از همان پیدایش خلقت در طبیعت وجود داشته است. صدای پرندگان، جریان آب، وزش باد میان برگ‌های درختان یا صدای بارش باران و ... نمونه‌هایی از آهنگ‌های موزون هستند که در طبیعت وجود دارد و می‌توان آن‌ها را به عنوان موسیقی در نظر گرفت.
آهنگ‌های موجود در طبیعت در بسیاری از موارد آرامش بخش بوده و در زمره آهنگ‌های relaxation قرار می‌گیرند. پس عملا نمی‌توان با موسیقی به صورت کلی مخالفت کرد همانطور که سعد
بسان رویایی شگرف در آغوش میگیرمت میچرخم و از این توهم محض دیوانه وارمیخندم ...
کلمات دچار دلهره میشوند و من دستپاچه میشوم که چطور این بزم را توصیف کنم ...
مادرانه ای دستچین خیال....
من و رویای کودکی که در قلبم جوانه زده و نمیدانم به آغوش میرسد یا نه!

آدنا
دیشب حدودا یک ساعت و نیم با "ص" صحبت کردم. خیلی انرژی گرفتم خیلی ...دلم حسابی واسه خندیدن الکی و کله شق بازی درآوردن های سر کلاس موسیقی تنگ شده :)))) همه ی خاطراتم زنده شد!!! توی پوست خودم نمی گنجم که یه ماه دیگه دوباره میرم تو اون محیط :)))
دلم تنگ شده واسه تمرین نکردنا و التماس واسه اینکه نزنیم آهنگ رو! واسه اینکه بهانه بیاریم به جای کلاس ساز امروز سلفژ کار کنیم و سلفژ رو هم بیشتر از ساز گند بزنیم ! اینکه یهو وسط کلاس شروع کنیم از هر دری سخن گفتن و "ش" ب

گزارش ۲۰۱۹ مجمع جهانی اقتصاد نشان می‌دهد ایران با ۱۰رتبه تنزل رتبه نسبت به سال گذشته میلادی، وضعیت نامناسب‌تری در شاخص رقابت‌پذیری جهانی پیدا کرده است. ارزیابی ارکان اصلی این شاخص حاکی از آن است که بهترین رتبه ایران به رکن اصلی اندازه بازار و بدترین رتبه ایران متعلق به رکن بازار کار است. ارتقای سطح رقابت‌پذیری اقتصادها، عامل کلیدی در بهبود سطح استاندارد زندگی جوامع معرفی شده است. بر این اساس به منظور تغییر جایگاه ایران در لیگ جها
اگر 170 سانتی متر هم برف در کشور عزیزمان بنشیند باز هم اسمش رحمت و نعمت است(شاید هم عصمت)،کودکان وسط بلوار های شهر بازی میکنند و مردم که تا فرق سر در برف هستند با روی گشاده و لبخند گشاد،نان بربری در دست به کانون گرم خانواده برمیگردند و کشاورزان در مزارع از شدت خوشحالی به حرکات موزون و ناموزون می افتند !! یک خبرنگار را هم میفرستند وسط شهر،در حالی که با میخ به زمین کوبیده اندش که باد او را نبرد گزارش بگیرد که : همه چی آرومه ! 
ادامه مطلب

رشته گرافیک از رشته‌هایی است که در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و دانشگاه‌ها تدریس می شود و بخاطر تنوع شاخه‌هایی که این رشته دارد فرد دانش آموخته در صورتیکه خلاقیت و پشتکار بالایی داشته باشد می‌تواند در زمینه‌های مختلفی شروع به کار کند. گرافیک زبان تصویری است. استفاده از علائم، سمبل‌ها، خطوط، منحنی‌ها و نماد‌ها در کنار رنگ‌های موزون و حساب شده دنیایی از حرف و معنا را در خود جای داده است.

ادامه مطلب
امروز 9 ساعت و 6 درس خوندم. کلا 81 شده از یازدهم:)) 40 درس مونده و دو هفته. بعلاوه تاریخ جغرافی البته:| :)) و دوباره خوندن ادبیات:|
.
پشوتن تحت تاثیر مستر بین علاقه خاصی به عروسک پیدا کرده:)) خیلی خوبه واقعا. 
.
دوشنبه امتحان فلسفه داریم:))
.
دیشب خواب ندیدم:))
.
کل دست راستم درد میکنه:| :))
.
اخبار شبانگاهی امروز به پایان رسید-__- :))
پیوست: نامبرده داغ کرده و داره هذیون های موزون میگه؛)) ولی اگه بنویسم خوب نمیشه:)) همینو بدونید که مرثیه ای از زبون یک کرگدن الاغ خست
بسم الله الرحمن الرحیم
یکی از دوستانم می‌گفت 
با تکرار این شعر 
باور آن
جانی دوباره گرفتم و دوباره از صفر کردم

میروم دل مردگی ها را زیر بیرون کنم
گرفلک با من نسازد چرخ را وارون کنم
برکلام ناهماهنگ جدایی خط چشمدر سرود آفرینش نغمه ای موزون کنم

بسم الله الرحمن الرحیم
یکی از دوستانم می‌گفت 
با تکرار این شعر 
باور آن
جانی دوباره گرفتم و دوباره از صفر کردم

میروم دل مردگی ها را زیر بیرون کنم
گرفلک با من نسازد چرخ را وارون کنم
برکلام ناهماهنگ جدایی خط چشمدر سرود آفرینش نغمه ای موزون کنم

کتابی خوندم که شخصیت داستان یک روز صبح بیدار میشه و میبینه که دورش ی دیوار نامرئی کشیده شده و هر چیزی که خارج از این دیوار است خشک شده مثل سنگ و انگار تنها ادم زنده روی زمین است و ....
چند روزیه میگم اگر یک روز صبح بیدار بشم و ببینم تنهاترین هستم چقدر میتونم برای زنده موندن دوام بیارم!تمام اهداف مادی پوچ میشن تمام دلخوشی های زمینی پوچ میشن...فقط میل غریزی زنده موندن میمونه که نمیدونم تا کجا همراهه...
چقدر فکر نچسبیه این خیال پردازی...  

آدنا
قرآن کریم بارها بر شاعر نبودن پیامبر(ص) و شعر نبودن خود تاکید کرده است. اگر شعر را در تعریف قدیمی آن، سخنی موزون و مقفّا بدانیم که هماهنگی وزن و تطابق قافیه ها و تقارن مصراعها از ویژگی های اصلی آن است، به راحتی معلوم است که قرآن دیوان شعر نبوده و سوره های آن شعر نیستند؛ امّا آیا با تعریف جدید شعر که موارد پیش گفته در آن ضرورت نداشته و در عوض به موسیقی درونی و پیوند افقی و عمودی و عمقی (به تعبیر بهتر: خطّی و سطحی و حجمی) در آن تاکید بیشتری می ورزد و
بسم الله الرحمن الرحیم- نظریات شخصی است-بسیاری
بخصوص کسانی که درغرب هستند  تصور میکنند
ازادی  درغرب وانهم با ایدولوژی
سکولار  مثلا لیبرال دمکراسی  میتوان هم همه نوع ازادی داشت وپیشرفت واقعی
وبا یک معنویت سترگ به همه نوع کمالات 
قابل دسترس نائل خواهد شد تمام بن بست ها از میان خواهد برداشت این یک
توهم  بسیار بزرگ وخطرناک است ر حدیث است
هرکس پرچم هدایتی  بلند کرد یابعلت بن بست
ها برزمین خواهد گذاشت ویابعلت منافع نامشروع برزمین  خواهد گذاشت
حال مایاران زشورعاشقی مجنون زعشقروح ماازجنس عشق وجسم مامشحون زعشقسهم ماازبوستان معرفت انبوه شورعاشقییافزونی ازغم دلدادگی مدیون زعشقیادمان باشد، لطافت را، شرف را، عشق راحاصل دلبستگی های درون مرهون زعشقنیست درخاطر بجز عشق وغم هجران ووصلازتب وتاب فراق ولاجرم مصون زعشقنرگس چشم من امشب نوحه خوان دلبر استنغمه ها می سازد ازاین نای دل موزون زعشقازدلستان مروت وام ها دارد دلمهردم ازاندیشه ام پیداست این مکنون زعشقظاهرا باعشق هوخوکرده ام بنگرک
بسم الله الرحمن الرحیم
یکی از دوستانم می‌گفت 
با تکرار این شعر و
باور آن
جانی دوباره گرفتم و دوباره از صفر 

مآغاز کردم
میروم 
دل مردگی ها را زسر بیرون کنم
گرفلک با من نسازد
چرخ را وارون کنم
برکلام ناهماهنگ جدایی خط کشم
در سرود آفرینش
نغمه ای موزون کنم

به نظرم چگونه فهمیدن و درک ایماژ و طرح زندگی برای تک تک ما آدمیان مهمترین و در عین حال خطیرترین موضوعی است که با آن موتجهیم !
آیا انسان همچون مسافری که نقطه پایانی و مقصد نهایی او از پیش تعیین شده رستگاریش در گرو رسیدن به ان مقصد نهایی است و چنانچه به هر علت از نیل به آن غایت و هدف منظور باز ماند زندگی اش مهمل و بیهوده خواهد ماند .
و یا اینکه در طول عمر چندین و چند ساله یله و رها به خود واگذاشته شده تا در هر وادی به دنبال کسب لذت و ارضای خواسته ها
دوش سودای رخش گفتم ز سر بیرون کنم
گفت کو زنجیر تا تدبیر این مجنون کنم
قامتش را سرو گفتم سر کشید از من به خشم
دوستان از راست می‌رنجد نگارم چون کنم
نکته ناسنجیده گفتم دلبرا معذور دار
عشوه‌ای فرمای تا من طبع را موزون کنم
زردرویی می‌کشم زان طبع نازک بی‌گناه
ساقیا جامی بده تا چهره را گلگون کنم
ای نسیم منزل لیلی خدا را تا به کی
ربع را برهم زنم اطلال را جیحون کنم
من که ره بردم به گنج حسن بی‌پایان دوست
صد گدای همچو خود را بعد از این قارون کنم
ای مه صا

گن ساعت شنى اورجینال را از کجا تهیه کنیم؟
تکنولوژی روز دنیا به گونه‌ای طراحی و ساخته شده‌اند که صرفاً به واسطه حرکات روزمره بدن، ماساژ بسیار مناسبی را روی پوست فراهم می‌آورند. با ترکیب موزون میکروماساژ، گرما و رطوبت بدن، مبادلات سلولی افزایش می‌یابد و این امر باعث افزایش جریان گردش خون و لنف شده، توده‌های چربی انباشته (سلولیت) در لایه‌های زیرین پوست را حل کرده، دریافت کالری‌های مورد نیاز ماهیچه‌ها را افزایش داده و یا به عبارتی منجر
صبحی داشتم میرفتم شرکت (بخاطر مراسم امروز ما آماده باش هستیم) توی مسیر یه پیرمردی رو دیدم که اون موقع صبح کنار خیابون منتظر تاکسی بود ؛سوارش کردم گفتم: حاجی کجا میری
گفت: میرم واسه راهپیمایی
گفتم: حاجی الان که خیلی زوده!
گفت:یخورده بعد خیابونا بسته میشه تاکسی گیرم نمیاد
گفتم: خب اتوبوس هست دیگه، همشون هم مجانی میبرن تا مسیرهای راهپیمایی
گفت: من با این پا نمیتونم اتوبوس سوار بشم
گفتم : حالا برا شما واجب نیست که با این شرایط بری راهپیمایی
گفت
می خواستم بنویسم از این روزها، و حوادثی که پی در پی چو طوفان سهمگین می آید، که می توانست به وسعت خاطرات سالیان ملّتی باشد. بنویسم از عظمت سرداری که ایران و ایرانی در چندصد سال گذشته به خود ندیده بود. او که بی آنکه لشکرکشی کند، پهنای سرزمینی چون اسکندر را با قوّت ایمان و اراده ی مردم همانجا گرفته بود. مفهوم وطن را طوری گسترانده بود که مرزها پیش او زانو می زدند. مجاهدی موزون، عارفی دل خون و سرداری سر به زیر و متواضع. تو گویی که همه عمر جانش را بدهک
اشعار فارسی را به عنوان اشعاری موزون در سرتاسر جهان می شناسند. عروض یک دانشی است که به اشعار وزن عروضی می دهد. علم عروض را اولین بار فراهیدی مدون و دیگر شاعران از عروض عربی به عاریه گرفتند و با ایجاد تغییراتی آن را به شعر فارسی وارد کردند. عروض در لغت بر وزن فعول به معنای عمود خیمه است. قوام شعر هم وزنی است که شاعر به اشعار می دهد. علم عروض به روزهای نخست پیدایش شعر می توان نسبت داد که شاعر سعی داشت اشعاری که به ذهنش رسیده بود را در قالب الفاظ و آ
فضیلت زیارت امام رضا علیه السلام (به روایت اهل سنت عمری)
جوینی از علمای بزرگ اهل سنت عمری روایت کرده است:
٤٦٧- أنبأنی الشیخ كمال الدین علیّ بن محمد بن محمد بن محمد بن وضّاح الشهربانی، أنبأنا مؤرخ بغداد الإمام محبّ الدین محمد بن محمود بن الحسین بن النجار إجازة، قال: أنبأنا الإمام أبو الفتوح ناصر بن أبی المكارم المطرّزی إجازة، أنبأنا الإمام أخطب خوارزم أبو المؤیّد الموفّق بن أحمد المكی، ثم الخوارزمی، قال: أخبرنی الشیخ الزاهد الحافظ أبو الحس
شادی وخنده وتفریح وخوشی ممنوع است
شورش وجنبش وخشم وخودکشی ممنوع است
عشق و دلبستگی و یارشدن ممنوع است
آگه و عاقل و بیدار شدن ممنوع است
زیریک سقف حضور زن ومردممنوع است
شکوه و شکایت وناله زدرد ممنوع است
گفتن ازآزادی وحق و حقوق ممنوع است
تهمت و نشراکاذیب و دروغ ممنوع است
حرفهای بد و بودار و درشت ممنوع است
شوخی فیزیکی و تی پا ومشت ممنوع است 
شعروموسیقی وآواز زنان ممنوع است 
ابی و ستار و گلپا و بنان ممنوع است 
رقص و هرحرکت موزون بدن ممنوع است
دیدن
نیمی به بقا، نیمی به فنا. نیمی به رزم، نیمی به بزم. نیمی به هستی، نیمی به نیستی. نیمی این و نیمی آن. ای آن در این ریخته! ای عدم موزون! ای حقیقت! 
ای حقیقت! نوایت سوزناک و آستانت مرمر سرد آتشین! ای بی‌نام! جامت سروش هوشیاری‌هاست. ما را در خود نابود کن و بود کن! 
این‌چنین هنری که هر آینه از خویش برخاستن و از مرزها برگذشتن. این چنین هنری، که نابودن و در عدم ناسودن. این چنین هنری جان را رواست. 
از مرزها بیرون مشو، بالا رو! از مذهب‌ها بالا رو و از هر چه ه

سیاری از پدران و مادران پیشاپیش رویای پیشرفت کودکان خویش را در سر می پرورانند ولی بیش تر بچه ها صرفا از نظر والدین خویش نابغه هستند. با وجود این بعضی بچه ها حقیقتا دارای نبوغ هستند؛ آیا بچه شما هم جز این دسته است؟ دستورالعمل های محدودی هستند که نبوغ و استعداد بچه ها را نشان می‌دهند که در ادامه در مورد آنها صحبت خواهد شد.ویژگی نوزادان باهوشنوزادی که بهره هوشی بالایی دارد قادر است از ماه پنجم تولد خوشحالی، ناراحتی، اضطراب و  را بیش از دیگر ن
امروزه اکثر افراد با واژه "صرع و تشنج" آشنایی دارند. از آنجایی که صرع یا اپی لپسی جزو بیماری های شایع مغز و اعصاب است، صرع یک اختلال مزمن است و علامت اصلی آن تشنج های تکرار شونده است. منظور از تشنج های تکرار شونده این است که با یک بار تشنج ، تشخیص صرع داده نمی شود و هم چنین اگر عوامل محرک ایجاد کننده خاصی برای تشنج وجود داشته باشد (مانند قند خون یا کلسیم پائین) در این صورت نیز به آن صرع گفته نمی شود.
صرع یک اختلال روانی ، مسری یا واگیر دار و در دسته
اگر می‌شد برای تو می‌نوشتم که: «حال همه‌ی ما خوب است. ملالی نیست جز گم شدن گاه به گاه خیالی دور که به آن شادمانی بی سبب می‌گویند.» یا نه، می‌نوشتم: « امروز برای من، روز خوبی نیست. روزِ بدِ تنهایی‌ست. این‌جا را غباری گرفته است. پنجره‌ها نمی‌خندند و آب نمی‌جوشد..»
اما، راستش را اگر بخواهی بدانی، نه' تنها ملالِ ما، گم‌گشتگی خیالی دور است و نه کرانه‌ی دیدمان پوشیده از غبار. بیشتر، انگاری که روزگارِ رنگ و صدا است. سمفونی نامنظم ِ ضربآهنگ‌هایی
الان چند وقته مدام دارم کتاب میخونم یه استرس عجیبی گرفتم همش فکر می کنم دیگه خیلی وقت ندارم برا کتاب خوندن  شبها قبل خواب به حسی که دارم فک میکنم به اینکه چه اتفاقاتی ممکنه بیفته که من دیگه نتونم کتاب بخونم....
قسمتی از کتاب محبوب این روزهام:))))) 
تو به اصفهان باز خواهی گشت :) 
تو عادت بدی داری به سفر کردن، ولی می‌دانم که بر می‌گردی. مگر نه این که وطن تو همین جاست؟ همان کوچه؟ همین شهر؟ می‌روی و باز مثل همیشه بر می‌گردی به یاد من؛ به وطن. ایمان دا
خب ! 
بالاخره این پروژه ی OST های شینگکی تموم شد ! یااای !!!
از همین جا به خودم تبریک میگم XD 
امیدوارم که شما هم همه ی آهنگ ها رو گوش بدید و ترجمه ها رو بخونید و لذت ببرید ! 

یه نکته هم بگم که تنها آهنگی که ترجمه نشد K21 بود دلیلش هم اینه که چون این آهنگ رپه و متن لیریک بعضی جاها معنی درست و روانی نداره و از طرفی به خاطر ریتم آهنگ گوش دادنش با همون متن انگلیسیش خیلی بهتره تا ترجمه ... این آهنگ هم تم سونگ کِنی هستش .
و اینکه اگه فونت ها رو با کامپیوتر نمی
وقتی از خودت فاصله می گیری، نه یک سانت و نه یک متر و یک کیلومتر، که سال ها، سال های نوری، درست لحظه ای که باور می کنی این موجود عجیب و غریب "تو" هستی، معجزه ای می رسد که ناگهان به یادت می آورد که بودی، چه بودی، و چه می خواستی باشی
وقتی باور کرده بودی تنها نیستی، باور کرده بودی باید تلاش کرد و تنها نماند، غرق در دنیای دیگران شد، فرصتی برای "تو" بودن نداری، زمان کم است، درست در همان لحظه، خاطرات ورق می خورند، برمی گردند به چند سال قبل، و تو می شوی هم
به نام خدای مهربون
29 دی ماه سال1398
صبح قرار بود یه سر به مرساناخانوم بزنم و سوغاتیشو بدم و بعدش برم برسم به کارام.
مرسانا همیشه غافلگیر میکنه ماهارو با کاراها و حرفها و ادا اصول جدیدش
و ریعکشن این غافلگیری ها میشه ذوق کردنای بی حدو حساب ما
و من باز اینقدر ذوق کردم براش که از زمین بلندش کردم و  چنتا حرکت موزون  درحالت بچه بقل انجام دادم و اونم خوشحال از اینکه بازهم موفق شده بود با شیرین کاری جدیدش منوجوگیر بکنه که یکهو مهره های کمرم شروع کرد به
تاکنون پرده‌ی اول و یکی دو صحنه از پرده‌ی سوم را تکمیل کرده بود . سرشت موزون اثر به او اجازه می‌داد تا مدام آن را مرور کند و مصراع‌های دوازده هجایی را بدون مراجعه به متن ، اصلاح کند . فکر کرد که هنوز دو پرده مانده است ، و مرگش بزودی فرا می‌رسد . در تاریکی به خدا متوسل شد : اگر اصلاً وجود داشته باشم ، اگر یکی از تکرارها و خطاهای تو نباشم ، به عنوان مصنف دشمنان وجود دارم . به منظور پرداخت این نمایشنامه ، که شاید وجود مرا توجیه کند ، و بالطبع وجود ت
چند مدتی است در فضای مجازی بخصوص کشورهای اسلامی عربی، خبری مانند بمب منفجر شده که مکان اول جستجوی گوگل را در جهان اسلام بخود اختصاص داده است. پیشگوئیهای عجیب و غریب فردی به نام ابو علی الدبیزی یا الدبیسی(مرگ 565هجری قمری) در کتابی بنام عظائم الدهور (برجسته های دورانها) که اوضاع و اتفاقات این روزهای دنیا را به صورت نثری موزون بیان می کند. در قطعه ای که به نقل از کتاب مورد نظر با وسعت زیاد منتشر شده است یک سری کلمات با شیوه ی نثر و دارای آهنگ و همق
چند مدتی است در فضای مجازی بخصوص کشورهای اسلامی عربی، خبری مانند بمب منفجر شده که مکان اول جستجوی گوگل را در جهان اسلام بخود اختصاص داده است. پیشگوئیهای عجیب و غریب فردی به نام ابو علی الدبیزی یا الدبیسی(مرگ 565هجری قمری) در کتابی بنام عظائم الدهور (شگفتی های دورانها) که اوضاع و اتفاقات این روزهای دنیا را به صورت نثری موزون بیان می کند. در قطعه ای که به نقل از کتاب مورد نظر با وسعت زیاد منتشر شده است یک سری کلمات با شیوه ی نثر و دارای آهنگ و همقا
بازی به خصوص در آب تجربیات لذت بخشی را برای ما به وجود می آورد به همین دلیل چند بازی آبی را در اینجا معرفی میکنیم.
در واقع بازی با آب به 3 بخش تقسیم بندی میشود:
توجه: بعضی از فعالیت ها آنچنان جنبه بازی ندارند.

بازی در آب
بازی زیر آب
بازی روی آب
بازی در آب

شنا
شیرجه
پنجگانه مدرن شامل شمشیر بازی اپه، تیر اندازی با تپانچه،شنا،پرش با اسب و سوار کاری و دو کراس کانتری
شنا نجات
غواصی سطحی
شیرجه
شنای موزون
ورزش سه گانه شامل شنا،دوچرخه سواری و دو
وابوا

من به بعضی چهره‌ها چون زود عادت می‌کنمپیش‌شان سر بر نمی‌آرم، رعایت می‌کنم

هم‌چنان که برگ خشکیده نماند بر درختمایه‌ی رنج تو باشم رفع زحمت می‌کنم

این دهانِ باز و چشم بی‌تحرّک را ببخشآن‌ قدر جذّابیت داری که حیرت می‌کنم

کم اگر با دوستانم می‌نشینم جرم توستهر کسی را دوست دارم در تو رؤیت می‌کنم

فکر کردی چیست موزون می‌کند شعر مرا؟در قدم برداشتن‌های تو دقت می‌کنم

یک سلامم را اگر پاسخ بگویی می‌روملذتش را با تمام شهر قسمت می‌کنم

من به بعضی چهره‌ها چون زود عادت می‌کنمپیش‌شان سر بر نمی‌آرم، رعایت می‌کنم

هم‌چنان که برگ خشکیده نماند بر درختمایه‌ی رنج تو باشم رفع زحمت می‌کنم

این دهانِ باز و چشم بی‌تحرّک را ببخشآن‌ قدر جذّابیت داری که حیرت می‌کنم

کم اگر با دوستانم می‌نشینم جرم توستهر کسی را دوست دارم در تو رؤیت می‌کنم

فکر کردی چیست موزون می‌کند شعر مرا؟در قدم برداشتن‌های تو دقت می‌کنم

یک سلامم را اگر پاسخ بگویی می‌روملذتش را با تمام شهر قسمت می‌کنم
شبی که سوگندنامه‌ی بقراط را خواند، تا صبح به بتهوون گوش داد و گریست. دنیا به نظرش تخس می‌امد. روز بعد در قهوه‌خانه‌ی سبز کنار مسجد با خودش شطرنج بازی می‌کرد. همه‌‌جا آرام بود و از لحن موزون مؤذن خنده‌اش گرفته بود. سیاه از سفید برد. ساحل اگر می‌بود این انتخابش را به حساسیت‌های نژادی‌اش ربط می‌داد. روانشناسی علم بی‌پایه‌ای است. در صف آخر نماز نشست و به نمازگزاران نگاه کرد. سر به مهر گذاشت و تا آخر نماز سر برنداشت. می‌شمرد. دوست نداشت آس
ما طبیعی ها باید همیشه توضیح بدهیم 
باید توضیح بدهیم که چرا برنج هایمان عین محسن چهارشانه و قد کشیده نیست
یا چرا میوه هایمان یک شکل و یک اندازه نیست و گاهی هم حتی لک زده است
همین چند شب پیش شربت آلبالو آوردم برای یک نفر آوردم به رنگش ایراد گرفت و من باید توضیح میدادم که این شربت بازاری نیست خودمان درست کرده ایم 
یا مثلا چرا رب گوجه هایمان رنگ  غذا را قرمز قرمز نمیکند 
یا چرا چایی هایمان دیر دم میکشد و کم رنگ است
چرا روغن هایمان کمی طعم و بوی مت
    از آنجایی که سلامت یک مفهوم کلی و شامل اجزایی مثل سلامت جسمی روانی، اجتماعی و معنوی است و یکی از اجزا مهم آن که متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته بعد معنوی و اخلاق است که این موضوع در سلامت کلی فرد، تاثیر به‌سزایی در سلامت روان فرد دارد، چنانچه این اجزاء سلامت باهم رشد موزون و همگونی نداشته باشند، نمی‌توان به یک سلامت نسبی و مطلوبی دست یافت، شخصیت و رشد اخلاقی یک بخش مهمی از شخصیت فرد است که در بسیاری از موارد تعیین کننده نوع رفتار و تع
انکات امروز:
۱. هیچ مهم نیست کجای شهر قدم میزنی و چه ساعتی از شبانه روز....بی خانمانها و گداها هر جا در حال گدایی و خواب زیر کارتون هستند...
۲. اول یه مکان یا یه جنس یا یه برند رو خوب مشهور و پر اوازه بکنید و بعد باهاش هر چییییی میخواید کاسبی کنید برای تمام عمر....و اینه حکایت اینکه منهتن پره از مغازه های I love NY....بیش از هر چیزی دیگری منهتن مکان ذوق کردن خارجیها و غریبه ها و خرید سوغاتیست...
۳. در times squareهیچ خبری نیست...هیچ چیز جالب و چشم نوازی پشت این همه
 رشته گرافیک از رشته‌هایی است که در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و
دانشگاه‌ها تدریس می شود و بخاطر تنوع شاخه‌هایی که این رشته دارد فرد دانش آموخته
در صورتیکه خلاقیت و پشتکار بالایی داشته باشد می‌تواند در زمینه‌های مختلفی شروع
به کار کند. گرافیک زبان تصویری است. استفاده از علائم، سمبل‌ها، خطوط، منحنی‌ها و
نماد‌ها در کنار رنگ‌های موزون و حساب شده دنیایی از حرف و معنا را در خود جای
داده است.

گرافیک هنری است که توانسته بسیاری از هنرها را ب
شعر خداوند
هر چیز این دنیای زیبا
شعر خداوند بزرگ است
شعری که هر مصراع و بیتش
مانند یک پند بزرگ است
شعر خدا را می توان خواند
در رعد و برق و برف و باران
در آسمان صاف و آبی
در آب پاک چشمه ساران
شعر خدا را می توان خواند
در آب و باد و خاک و آتش
هنگام شب در چهره ماه
یا آفتاب گرم و دلکش
شعر خدا را می توان خواند
در شاخه و برگ درختان
در فصل گرما و بهاران
در فصل پاییز و زمستان
شعر کتاب آفرینش
زیباترین شهر جهان است
شعری که خوش آهنگ و زیباست
شعری که موزون و روا
هر چیز این دنیای زیبا
شعر خداوند بزرگ است
شعری که هر مصراع و بیتش
مانند یک پند بزرگ است
شعر خدا را می توان خواند
در رعد و برق و برف و باران
در آسمان صاف و آبی
در آب پاک چشمه ساران
شعر خدا را می توان خواند
در آب و باد و خاک و آتش
هنگام شب در چهره ماه
یا آفتاب گرم و دلکش
شعر خدا را می توان خواند
در شاخه و برگ درختان
در فصل گرما و بهاران
در فصل پاییز و زمستان
شعر کتاب آفرینش
زیباترین شهر جهان است
شعری که خوش آهنگ و زیباست
شعری که موزون و روان است

جعفر
تو مرا فراموش کرده‌ای؟ تو مرا فراموش کرده‌ای. من تو را فراموش کرده‌ام؟ نه. نه. نه. پس این چند خط را بگذار به حساب حجم اندوه موزون یک فراموش شده- به کسی که فراموش نشده...

من تو را فراموش نکرده‌ام. بس است این همه دروغ و دست و پا زدن و قبولاندن و چپیاندن به خودم که از یادم رفته‌ای. تا کی و کجا؟ یک جایی دیگر خود آدم خسته می‌شود؟ نمی‌شود که تا همیشه و هر وقت خواستی به خودت دروغ بگویی و انتظار داشته باشی که باورت هم بشود. نه. آدم باید شجاعت روبرو شدن
زمان و مکان تشکیل نمایشگاه CES 2019 به چه صورتی بود :این نمایشگاه در تاریخ 8 ژانویه سال 2019 تا 11 ام این ماه برگذار شد. این نمایشگاه از سال 1967 توسط شرکت CTA اداره میشود که بیش از دو هزار شرکت فناوری در دنیا در آن شرکت میکنند.اگرچه این رویداد مورد توجه بسیاری از رسانه های دنیا میباشد اما این نمایشگاه برای بازدید عموم مردم باز نیست و مکانی برای تجارت الکترونیک و همکاری بلاگ نویسان و خبرنگاران میباشد.ساختمان سازمان CES محلی بزرگ است که شامل 2.75 میلیون فوت
مبدل
حرارتی با استفاده از تعداد زیادی صفحات فلزی نازک،موجب تبادل حرارت بالا بین سیال گرم
و سرد می‌شود.
این مبدل از صفحات فلزی پرس شده نازک و مستطیلی
(که به طور معمول از جنس استنلس استیل هستند) با شیار یا موج های موزون و هماهنگ
ساخته می‌شود. 
تعداد صفحات و ابعاد صفحات تعیین کننده ظرفیت مبدل حرارتی صفحه ای
هستند. 
مبدل حرارتی صفحه ای از راندمان بالای 98% برخوردار هستند و دارای چهار
نوع مبدل های صفحه ای استوانه ای ، مبدل صفحه ای صفحه و لوله ، مب
نیهیلیست
کسی است که عقیده دارد، هیچ چیز معنی ندارد و هر کاری مجاز است. اما سارتر عقیده داشت
زندگی باید معنایی داشته باشد. ولی خود ماییم که به زندگی معنا می دهیم. وجود داشتن
به معنای آفریدن زندگی خود است.
یوستین گردر
این که
چیزی نیست تازه اصلش مونده ، من وقتی فهمیدم داروین موحد بود تازه فهمیدم که خیلی
چیزها هست که باید بدونم ولی
وداع
با رقص
توضیحات:وداع
یعنی خداحافظی – برای پذیرش مفاهیم جدید باید با مفاهیم
کهنه خداحافظی کرد.
خدا خودش
گفته اگر
بهداشت روان : سازگاری با فشارهای مکرر زندگی روزانه و
سازگاری عبارتست از ایجاد تعادل و هماهنگی رفتار فرد با محیط به گونه ای که فرد به تطابقی مؤثر و سازنده دست یابد

فعالیتهای پیشگیرانه بهداشت روان در سه راستای حفظ سلامتی
روان افراد ، پیشگیری از بازگشت و تشدید اختلالات روانی مفهوم می یابند 

سلامت روان : رفتار موزون و هماهنگ با جامعه ، شناخت و پذیرش
واقعیتهای اجتماعی و قدرت سازگاری با آنها ، ارضای نیازهای خویشتن و شکوفا سازی
زمان و مکان تشکیل نمایشگاه CES 2019 به چه صورتی بود :این نمایشگاه در تاریخ 8 ژانویه سال 2019 تا 11 ام این ماه برگذار شد. این نمایشگاه از سال 1967 توسط شرکت CTA اداره میشود که بیش از دو هزار شرکت فناوری در دنیا در آن شرکت میکنند.اگرچه این رویداد مورد توجه بسیاری از رسانه های دنیا میباشد اما این نمایشگاه برای بازدید عموم مردم باز نیست و مکانی برای تجارت الکترونیک و همکاری بلاگ نویسان و خبرنگاران میباشد.ساختمان سازمان CES محلی بزرگ است که شامل 2.75 میلیون فوت
مطابق آخرین بخشنامه های آموزشی دانشگاه پیام نور از سال تحصیلی 97-1396 نمره میان ترم (یا کار کلاسی) 8 نمره و آزمون پایان ترم 12 نمره بوده، و قانون منحصر به فرد ضریب ده  ششم در پیام نور به صورت زیر می باشد:
قانون ده ششم:
در مورد سیستم آموزشی دانشگاه پیام نور موارد زیر به اطلاع دانشجویان جدید می رسد:
1- نمره نهایی دانشجو در هر درس نظری شامل 8 نمره میان ترم و 12 نمره پایان ترم است که مجموع آن 20 نمره می شود.
2- هشت نمره میان ترم
به طور کامل در اختیار استاد است
ما آبستن از قبرستانی بودیم که جهان ، نطفه اش را در سرمای شبی نژم‌انگیر برید. هر نیمه شب ناله ای در گوش فلک پیچید ، کسی در صور درد دمید ، فریادی آسمان را فشرد و یک قبر ، متولد شد ! ما تمام نمی شدیم ، قبر روی قبر ، درد روی درد و جهان داشت وَرَم می‌کرد ..
شما را به خدا قسم می‌دهم تمامش کنید!
زمین دیگر تاب این ها را ندارد . چند وقت است جسد ها را بالا می آورد . روی من ، روی زندگی ام ، روی صورتم . 
گاهی وقت ها جیغ می‌کشند . شما می‌گویید نمی‌شود .
می‌گویید ا
روز عفاف و حجاب نیز در روزهای تاریخ کشورمان به ثبت رسید .روزی مقدس که عده ای از بانوان با حجاب کامل و شاخه های گل های الوان در خیابانها در معرض عموم از بانوی محجبه و بانوی اول زمان خود ، یاد نمودند .در تمام مراسمات حضور سلیبریتی ها دلگرمی خاصی به مردم داده می شد .اما دریغ و صد افسوس که در این موضوع خاص باز هنرمندان که نامهای خاص برای خود القاب نمودند حضور نداشتند زیرا حجاب برای آنها و تکه شال الوانی است که کف سرشان را پوشانده است .تیپهای خاص ،ما
روز عفاف و حجاب نیز در روزهای تاریخ کشورمان به ثبت رسید .روزی مقدس که عده ای از بانوان با حجاب کامل و شاخه های گل های الوان در خیابانها در معرض عموم از بانوی محجبه و بانوی اول زمان خود ، یاد نمودند .در تمام مراسمات حضور سلیبریتی ها دلگرمی خاصی به مردم داده می شد .اما دریغ و صد افسوس که در این موضوع خاص باز هنرمندان که نامهای خاص برای خود القاب نمودند حضور نداشتند زیرا حجاب برای آنها و تکه شال الوانی است که کف سرشان را پوشانده است .تیپهای خاص ،ما
نخست اینکه اگر از من بپرسید شعر چیست؟ هیچ پاسخ روشنی ندارم به‌شما بدهم.
دوم اینکه، در زبان فارسی چیزی به‌نام شعر بی‌وزن نداریم و اساساً، ضروری‌ترین مؤلفه‌ی شعر فارسی؛ موزون بودن آن است و بس. به ‌همین سبب، زبردست‌تر از شاملو هم که باشی و بیایی به زبان نو و فرانو، اثر بی‌وزنی بیافرینی سرشار از شاعرانگی و لب‌پر از آرایه‌های ادبی، درهرصورت نثری بیش نیست.
به‌گفته‌ی اخوان ثالث، آن‌ها که وزن را از شعر گرفتند، پرت‌و‌پلایی به تقلید از فرنگ
دیالوگ شماره یک:
میم.جیم: اینا دو نفر دلباخته بودن که روزگار نذاشت بهم برسن واسه همین تصمیم گرفتن دوستای معمولی باشن.
میم.یا: ـــدَم بهتون |:
من: :// 
دیالوگ شماره دو، رخداد پیش از دیالوگ شماره یک:
من: از فلانیا بدم میاد، از فلانیام بدم میاد...
میم.جیم: فقط کازم خوبه! 
(کازم از پله ها پائیین می اید و من خزان خزان از شدت خندیدن به درون راهرو میپیچم و ...)
دیالوگ شماره سه، زین پس بدون ذکر همچنان دیالوگ ها با من و خودم، من و مغزم و من و افراد رویاهایم و من ق
 هوالجمیل
که ویار  (نی چوبی معاصر) فردین زارعی

دوستان و هنرمندان گرامی و علاقه مندان موسیقی سنتی ایرانی بلخص ساز پر پیچ و تاب نی ...
بسیار
زجه زدیم بر اجری بهترین نوع صدا و جمله بندی نواها خواه ردیفی و خواه
منطقه ای و با انواع مختلف سازها نی با سازندگان خوب کشورمان و همچین با
ارایه نظریه فواصل و عدم مرجعیت جز ردیفهای ایرانی که هیچ جایگزین و تطبیقی
برای آن نیست را دنبال کردیم و آلبو های را خدمتتان ارایه دادیم با فواصل
مطبوع و نامطبوع که بسیا
 هوالجمیل

دوستان و هنرمندان گرامی و علاقه مندان موسیقی سنتی ایرانی بلخص ساز پر پیچ و تاب نی ...
بسیار
مطبوع و نامطبوع که بسیا
 هوالجمیل

بسیار
مطبوع و نامطبوع که بسیا

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگ
پایان نامه تعریف سلامت روانیتعریف سلامت روانی
سازمان بهداشت جهانی [۱]،  بهداشت روانی را چنین تعریف کرده است: بهداشت روانی در درون مفهوم کلی بهداشت جای می گیرد و بهداشت یعنی توانایی کامل برای ایفای نقشهای اجتماعی، روانی و جسمی، بهداشت تنها نبود بیماری یا عقب ماندگی نیست. در سال های اخیر، انجمن کانادایی بهداشت روانی، بهداشت روانی را در ۳ قسمت تعریف کرده است:
قسمت اول، نگرشهای مربوط به خود.
قسمت دوم، نگرشهای مربوط به دیگران.
قسمت سوم، نگرش ها

ترک اعتیاد و روش های درمان آن
اگر چه عوارض ثانویه اعتیاد در بین گروهی از معتادین كه به دلیل فقر و تنگدستی امكان تامین هزینه زندگی خود را ندارند ،سبب می شود كه برای خرج اعتیاد خود دست به هر كاری بزنند ، نسبت به سر و وضع و بهداشت فردی بی تفاوت شوند و در یك كلام مشمول تمام صفاتی كه جامعه به معتادان نسبت می دهد باشند اما این عمومیت ندارند و اكثریت معتادان را شامل نمی شود.
 رش ، او را به وادی خلاف سوق می دهد. خوشبختانه مدتی است كه در قوانین تجدید نظ
پاورپوینت انواع نما و نحوه اجرای آن فلسفه نما:از جمله کارهای نهایی وتکمیلی در ساختمان به منظور به تصویر کشیدن چهری واقعی و زیبای آن نماسازی است.
نما سازی مبین شخصیت ساختمان و زیبایی محیط مورد توجه است.
در کنار هم قرار گرفتن ساختمان ها و چسپیدن آنها به یکدیگر باعث شده ساختمان های ما کمتر دارای چهار وجه مشخص بوده و آنچه از این بنا به دید و منظر اصلی بدل می شود تنها یک نما می باشد. کشور ایران یکی از کهن ترین تمدن های بشری را داراست از دیر باز مورد
دانلود رایگان فیلم آهوی پیشونی سفید 3 از آپلودبوی
نام فیلم : پیشونی سفید 3
ژانر (موضوع) : اجتماعی
زبان : فارسی
سال انتشار : 1397
محصول کشور: ایران
کارگردان : جواد هاشمی
بازیگران : پژمان بازغی، لیلا اوتادی، ارسلان قاسمی، ترلان پروانه، محمدرضا شریفی‌نیا، سیدجواد هاشمی، امیر غفارمنش، هومن حاجی عبداللهی، ساغر عزیزی، امیررضا احمدی و حسام نواب صفوی
خلاصه داستان : فیلم پیشونی سفید 3 ، در قسمت جدید سه گانه پیشونی سفید، ماجرا با به دام افتادن پیشون
زندگی انسانها در گذر زمان دچار تغییرات عظیمی شده  و دوره ها گوناگون را گذرانده است.سازمانها نیز همانند انسانها دوره های گوناگون را از حالت ایستا تا حالت پویا گذراننده اند اما سازمانهایی این مرحله با موفقیت سپری می کنند که مشکلات وراههای عبور از آن را شناخته باشند. محیط ثابت یا ایستا  که در آن همه  تغییرات ودگرگونی ها قابل پیش ینی است و نیازمند استراتژی خاصی نیست اما در محیط های پویا بحث فرق می کند زیرا سازمان وارد دنیایی جدید می شود که مشکل
آتش سوزی تنه ای :اگر تنه درختان خشک و پوسیده و توخالی آتش بگیرند ، باید سوراخ تنة درختان رااز خاک پر کرد تا آتش خاموش شود . چنانچه آتش به تنه درختان رسیده باشد ، قبل از قطع درخت ابتدا باید گیاهان اطراف را از بین ببریم . آن گاه باوسایل آتش نشانی آتش را خاموش کنیم تا به جاهای دیگر سرایت نکند
مهار آتشراههای مختلفی برای مهار آتش وجود دارد که در هر منطقه بر اساس امکانات و تجهیزات قابل اعمال است. استفاده از آب یکی از روشهای اطفای حریق است. آب در صورت ف
مطلبی کوتاه می نوسیم در معرفی عصر باروک با استناد از کتاب دنیای
سوفی از نویسنده ارزشمند یوستین گردر:

« لفظ باروک از واژه ای است که برای توصیف کردن مرواریدهای با اشکال نامنظم به
کار می رود. در قیاس با سبک ساده و موزون رنسانس، بی نظمی ویژگی باروک بود. قرن
هفدهم معروف به عصر باروک شده است و این به دلیل تضاد های آشتی ناپذیر این قرن
بوده است. هم کاخ های سر برافراشته را داریم و هم دیرهای دور افتاده. از یک طرف
خودنماییهای پر زرق و برق را داریم و از طر
واژه موج مغزی در علوم عصب‌شناسی به تغییرات موزون در فعالیت‌های الکتریکی گروهی از نورون‌ها(Neuron) گفته می‌شود. هر سلول عصبی دارای ولتاژی است که وقتی یون‌ها در درون و یا خارج سلول شناور می‌شوند، می‌تواند تغییر کند. این تغییر با تحریکی از جانب یک سلول دیگر شروع می‌شود و هنگامی‌که ولتاژ یک نورون (Neuron) به حد خاصی رسید، آن سلول نیز علامت الکتریکی دیگری را ارسال می‌کند و فرایند تکرار می‌شود. هنگامی‌که تعدادی از نورون‌ها هم‌زمان علائم الکتری
سلام و شب بخیر خدمت همه دوستان عزیز در وبلاگ پرورش اندام تیم فیتنس پرو fitnesspro :
چند شب پیش یک مقاله جالبی خوندم در سایت میلیاردهای خودساخته که مقاله خوبی نوشته بودند در زمینه کاهش وزن و روش های ایجاد انگیزه برای رسیدن به این هدف که خیلی دوست داشتم این مطلب رو نیز با شما فیتنس کاران عزیز به اشتراک بذارم با ما همراه باشید....

کاهش وزن یکی از موضوعاتی است که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. همه دوست دارند که اندامی موزون و متناسب داشته
خلوص : خروس خانه ی کسی که زبانش می گیرد
شباهت : کلاهی که در شب و در هنگام خواب بر سر گذارند
مناقصه : داستان زندگی‌ مونا
خراش : آش پشت پای الاغ را گویند
قرتی : نوعی چای که با قر و حرکات موزون سرو می شود
پنهانی : قلمی که جای جوهر با عسل می نویسد
بیشتر : کاملا خیس
نصف النهار : شامی است که از نهار باقی مانده
کامران : بیا حالا بدو
Adidas : داسِ معمولی
ده فرمان : پارک کردن ماشین توسط رانندهای ناشی را گوین
سیمبین : سیم بین طلا رو نگاه کن زر را ببین
اندروید : در گو
راستیتش اولین بار تو این پست بود که دو تا کامنت دادم و بعدش احساس کردم میشه متن رو یه‌کم موزون‌تر نوشت. قبل‌ترها، مثلا وقتی خیلی (خیلی) بچه بودم، سععععی می‌کردم که شعر بنویسم (چنان که سعی می‌کردم قصه بنویسم)، قافیه و ردیف و وزنم می‌شناختم، ولی چون مضمون و کلماتشون کپی شعرهای حافظ و سعدی و اینا می‌شد (از خودم نه اطلاعات داشتم نه دایره واژگانی وسیع) از همه‌شون بدم میومد و به هیچ‌کس هم نشون نمی‌دادم. ناامیدانه ول کردم و همیشه هم تو دلم گفتم
رَجَز (Rajaz)، به آواها و نواهای ساربانان گفته می‌شه که شب‌هنگام، در صحراها هنگام استراحت، می‌سرودن و اجرا میکردن، و به نوعی تداعی‌کنندۀ حرکت شترها در بیایان هاست... 
کمل، با الهام از این موضوع، ی شاهکاری رو خلق کرده که به نظرم از بهترین آثار این گروهه، ی پراگرسیو راک نابی!
وقتی به این آهنگ گوش می‌دین، چشاتون رو ببندید و خواهی‌دید که در حال قدم‌زدن در یک صحرای بی‌انتهایید و همراه با قافلۀ ساربانان، در حرکتید ...
  Camel - Rajaz 

«...When the desert sun has p
به قلم دامنه: به نام خدا. از تبریز تا نیریز؛ از بجنورد تا بروجرد. باورسِتان مَباش. اگر خواستی باورِ افراد -به‌ویژه جوانان- را بسِتانی، هیچ فکر کرده‌ای جای آن، چه می‌گذاری؟ می‌دانی آنان را با خالی‌کردن عقیده، دچار خلاء کرده‌ای؟ و با این بی‌رحمی غیراخلاقی‌ات، ساختمان وجودی‌شان را در معرض خطر قرار داده‌ای؟ شمایی که از تبریز تا نیریز؛ و از بجنورد تا بروجرد می‌تلاشی که ایمان و علایق دینی باورمندان جامعه را در هر موقعیت و فرصتی که تحصیل کر
کنسرت موسیقی کلاسیک هم مثل اکثر رویدادها فاز مخصوص خودش رو داره و البته اینجا نمی‌خواهم بگم دستمال گردن ببندید یا کلاه انگلیسی سرتان بزارید! نه اینجا برخی از اداب حظور در کنسرت رو باهم می‌خوانیم که عمده آن به ما یاد می‌دهد که چه کارهایی دیگران را آزار می‌دهد وبه چه نکته‌هایی باید توجه کنیم.
لباسباید باور کنید که شما به کاخ ناپلئون دعوت نشدید و از طرفی پیکنیک هم نمی‌روید! لازم نیست لباس شما بسیار فاخر و مجلل باشد از طرفی هم یک تیشرت که روی
دلم میخواد غر بزنم.
از اینکه یه عالمه کار دارم و هنوز حتی نتونستم از بین 5 تا تحقیقی که توی عید باید حاضر میکردم، یکی اش رو کامل کنم. از اینکه اینقدر کندم و سرعت تحلیلم پایینه. از اینکه از اول عید تاحالا، از بین 5 تا کتابی که انتخاب کرده بودم برای خوندن، فقط کم حجم ترینشون رو تونستم تموم کنم ...
سقراط به این تفکر یونیان باستان که میگفت " خودت رو بشناس" اعتقاد داشت.
خب، یعنی اینکه بعد از 25 سال زندگی کردن در این جسم و با ویژگی های موجود روحی و شخصیتی،
قرآن کریم بارها بر شاعر نبودن پیامبر(ص) و شعر نبودن خود تأکید کرده است. اگر شعر را در تعریف قدیمی آن، سخنی موزون و مقفّا بدانیم که هماهنگی وزن و تطابق قافیه‌ها و تقارن مصراع‌ها از ویژگی‌های اصلی آن است، به راحتی معلوم است که قرآن دیوان شعر نبوده و سوره‌های آن شعر نیستند؛ امّا آیا با تعریف جدید شعر که موارد پیش گفته در آن ضرورت نداشته و در عوض به موسیقی درونی و پیوند افقی و عمودی و عمقی (به تعبیر بهتر: خطّی و سطحی و حجمی) در آن تأکید بیشتری می‌
قرآن کریم بارها بر شاعر نبودن پیامبر(ص) و شعر نبودن خود تأکید کرده است. اگر شعر را در تعریف قدیمی آن، سخنی موزون و مقفّا بدانیم که هماهنگی وزن و تطابق قافیه‌ها و تقارن مصراع‌ها از ویژگی‌های اصلی آن است، به راحتی معلوم است که قرآن دیوان شعر نبوده و سوره‌های آن شعر نیستند؛ امّا آیا با تعریف جدید شعر که موارد پیش گفته در آن ضرورت نداشته و در عوض به موسیقی درونی و پیوند افقی و عمودی و عمقی (به تعبیر بهتر: خطّی و سطحی و حجمی) در آن تأکید بیشتری می‌
میز ملاقات برای اداره

میز ملاقات برای اداره
هر مدیر موفق و برجسته ای یک اتاق کنفرانس یا بخشی مجزا شده برای ملاقات کننده و مذاکره کنندگان و البته جلسات داخلی شرکت، در نظر می گیرد.زمانی که قرار است یک اتاق کنفرانس یا ملاقات طراحی شود، میز کنفرانس اساسی ترین و بزرگترین شی آن اتاق بحساب می آید. با آتی نگر همراه باشید.همه مدیران به خوبی می دانند که خرید میز کنفرانس یکی از مهم ترین وسایلی است که هر مدیر هر شرکت یا اداره ای باید نسبت به آن اقدام
بسم الله
شب آخر خرداد شد.

نشسته ام روی پشت بام خانه و باد خنک آخرین روزِ بهاریِ زنجان پوستم را نوازش میکند.چهارمین بهار من هم در زنجان به سر رسید.باید برایش یک مفهوم خاصی پیدا کنم و بنویسم.ولی چیز خاصی برای گفتنش ندارم.مثل همه ی فصل ها پر تلاطم بود.زیبا و گاهی غمگین.
فردا اولین روزی میشود که من باید به عنوان استاجر بروم بیمارستان و روپوش سفید بپوشم.هر وقت تلویزیون را روشن میکنی یک شبکه را میبینی که با هیجان سوالات کنکور را حل میکنند و نوید روزه
جا داره بگم woooooow! چقد معرکه بود این کتاب ! باورم نمیشه انقد خوب بوده. 
این اولین کتابی بود از بزرگ علوی می خوندم و امیدوارم بتونم همه ی کتاباشو بخونم. خیلی پخته بود داستانش. هر کشوری هرجای دنیا بود فیلم اینو ساخته بود ( جز ما) ! و تعجب میکنم که چطور این کتاب به انگلیسی ترجمه نشده!! در حق بزرگ علوی خیلی اجحاف شده در این مورد. 
داستان در مورد یه تابلوی نقاشیه، به نام "چشمهایش" اثر نقاش بزرگ اون دوران، که پس از مرگش توجه همه بهش جلب میشه و راوی داستان ب
برنامه‌های مهاجر
هر روز صبح برای نوگلان باغ امید برنامه‌ای با عنوان شکوفه‌ها پخش می‌شود. بخش اعظم برنامه با پخش تصویر تعدادی بچه روی صندلی‌های کنار هم در محیطی کوچک می‌گذرد. مجری برنامه یا همان خاله مجری از بچه‌ها نام‌هایشان را می‌پرسد (که البته تا اینجا فرق چندانی با خاله نرگس ندارد) و بعد از آن بینندگان را به دیدن «یه برنامه» دعوت می‌کند. این «یه برنامه» اصولا تصاویری است از هنرنمایی‌های گروه اجتماعی برنامه در مکان‌های مختلف. مثلا
شاید جالب باشد بدانید در سالها یاخیر، آموزش موسیقی به کودکان، نسبت به سایر آموزش ­های اختیاری و انتخابی اهمیت فراوانی یافته است. اما آمار دقیقی از کودکانی که در حال آموزش موسیقی هستند در دست نداریم. ولیکن رشد روز­افزون برنامه های آموزشی مرتبط، دلیلی بر این مدعاست. آموزش صحیح موسیقی از مسائل قابل توجه در یادگیری موسیقی می‌باشد. در واقع می‌توان گفت  “آموزش ریتم”  یکی از مواردی ست که در نگرش­ های مطرح و قابل استناد موسیقی کودک، از جایگاه و
دوشنبه: کیک خرما و گردو پخته‌ام. عطرش با عطری بسیار آشنا و بسیار شگفت و شیرین درمی‌آمیزد و مستم می‌کند. از آن شیرینی‌هایی که حیفت می‌آید روایتش کنی تا از شکوهش بکاهد و در قالب کلمات، تنگ و کوچک و بی‌رنگ شود.
سه‌شنبه: با همکارهای خانم صبحانه را میرویم بیرون، با کیک دیشب و تخم مرغ آبپز عسلی و چند لیوان چای دم کشیده. خنده‌هایشان را شادی‌هایشان را دوست دارم.
شب‌های چهارشنبه شب زندگی است و عاشقی. من آن ساعات بی‌مانند شب را دوست دارم. آن ساعتها
چهارشنبه 14/12/98
امروز موقع رسیدگی به آشپزخانه یاد درس مدیریت تشکیلات کارگاهی افتادم حدود بیست و دو سال پیش؛ با این محتوا که در کارگاه ساختمانی چه کاری را چه زمانی و با چه ترتیبی انجام دهیم تا هر کاری برای به سامان رسیدن زمان داشته باشد و اتلاف وقت و منابع نشود.
شبکه pcm  را روی کاغذهای دراز ترسیم می‌کردیم و یادم هست که به مژگان و دانش عملیش نسبت به ساختمان حسودی می‌کردم. هیچ‌وقت اساسی درگیر اجرا نشدم که آن درس چندان به کارم بیاید اما حالا کارب
چه کسی می تواند ماشین را رانندگی کند. شما با صحبت می کنید که شما یک راننده ماهر و ماهر هستید و یک راننده توانا و واقعاً مجاز در تمام مدت کرایه شما باقی خواهد ماند. شما موافقت می کنید که ما این گزینه را تأیید می کنیم که تأیید مجوز شما به طور مشروع داده شده است و با شرایط مطلوب (به حالت تعلیق ، رد یا در هر صورت در هر ظرفیتی محدود نشده است) به عنوان مرجع مرجع برای هر اجاره است. و این که ممکن است ما با احتیاط کامل اگر اجاز شما با شرایط مطلوبی نباشد به ش
غرض اصلی از تحریر این کلام میمنت انجام و باعث کلی بر ترقیم این ارقام خجسته فرجام آنکه حاضر گردیدم اینجانب علی اکبر وَلد مرحوم آقا جعفر نراقی در حالت صحت نفس و کمال عقل و شعور دون الاکراه والاجبار بل بالطوع والرغبه والرضا والاختیار و بیع نمودم و بفروختم به بیع لازم جازم صحیح شرعی به اذن و تنفیذ زوجه خود صبیه مرحمت شان حاجی عبدالباقی نراقی به حره مخدره عفیفه صالحه صبیه مرحوم آقا عبدالعظیم من القصه زوجه عالیحضرت آقا محمدحسن ولد مرحوم آقا ابرا
دانشجویان گرامی ،این فایل حاوی مطالعه جزوه نکات مهم آیین زندگی (اخلاق کاربردی) بر اساس کتاب احمد حسین شریفی ویژه دانشجویان دانشگاه پیام نور با فرمت pdf در 49 صفحه می باشد که پس از پرداخت آنلاین می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمایید.
بخشی از خلاصه و نکات کتاب آیین زندگی اخلاق کاربردی:
۱-واژه اخلاق جمع خلق است که در لغت به معنای سرشت و سجیه آمده است اعم از سجایای نیکو و پسندیده یا سجایای زشت و ناپسند.
۲-در عموم کتابهای لغوی، این و
دامنه چهره ها

7323

به قلم دامنه: به نام خدا. تپّه چاله (قسمت ۵) سلسله نوشتارم در مدرسۀ فکرت. خیلی‌خیلی، شرم داشت. در سخن، نارسا و در پیکر نحیف و بدقواره بود؛ یتیم و کم‌رو. همین، موجب شد ارث پدری‌اش را غاصبین، به حیله و دغل و نیرنگ به چنگ آورند. وکلای سخنور -که قدرت کلام داشتند و سِحر بیان- با سفسطه و نفوذ در تاروپود جامعه دخل و تصرّف می‌کردند و حق ضعیف را به نفع غنی در دادگاه‌ها قربانی می‌ساختند؛ او را نیز از حقوقش محروم نمودند.

اما او در صدد
لطفا آهنگ را پخش کنید و همزمان پست را بخوانید.

دریافتتوضیحات: Andrea BocelliI found my love in portofino

عرض کنم خدمت شما سروران خودم، آنچه که برایم اتفاق افتاد شگفتی سادگی ها است. یعنی چه؟ آیا به راستی مشتاق الیه عقلش را از دست داده است؟
نمیدانم...
امروز صبح ساعت شش دوچرخه ام را سوار شدم و یک ساعت تمام اصفهان را سیر کردم. شهر غرق در سکوت و هوا ابری بود. سگ های خیابانگرد از گرسنگی دور زباله ها حلقه زده بودند و چشم هایشان گرسنگی و ترس را توامان فریاد میزد. کنار ج
کاشت ناخن در محدوده اکباتان/مرکز تخصصی کاشت ناخن اکباتان
خانم بوجار : 09331264182
امروزه یکی از علت های مراجعه بانوان به سالن های زیبایی کاشت ناخن می باشد ،
 دلیل کاشت ناخن به زیبایی منحصر نیست گاهیافراد به دلایل مشکلاتی 
که در ناخن خود مشاهده می کنند به کاشت ناخن می پردازند و گاه 
دلیل آن بد فرم بودن و بد شکل بودن ناخنمی باشد .
کاشت ناخن هلویی در اکباتان :
کاشت ناخن هلویی در اکباتان ،
 برای این کار ابتدا سطح ناخن
بعله میفرمودم که خوشمزه جات رو زدیم به بدن و به لحظات ملکوتیه خوشگلا باید برقصن رسیدیم
اونی که وظیفه ی دی جی ای به عهده ش بوده  فلششو جا گذاشته بوده و با توجه به شرایط پلی لیست گوشی من بهترین جایگزین شناخته شد و خلاصه وصلداندیم گوشیمان را به پلیرشان و حالا بیا آهاه آهاه آهاه آهاه‍♂️‍♀️

راستش کلا من زیاد اهل حرکات موزون نیستم بخصوص تو یه جمعیتی مثل دیشب ولی خب به زور بلندم کرده بودن و منم از هر فرصتی واسه در رفتن و نشستن نهایت استفاده رو م
مطلبی کوتاه می نوسیم در معرفی عصر باروک با استناد از کتاب دنیای
سوفی از نویسنده ارزشمند یوستین گردر:

« لفظ باروک از واژه ای است که برای توصیف کردن مرواریدهای با اشکال نامنظم به
کار می رود. در قیاس با سبک ساده و موزون رنسانس، بی نظمی ویژگی باروک بود. قرن
هفدهم معروف به عصر باروک شده است و این به دلیل تضاد های آشتی ناپذیر این قرن
بوده است. هم کاخ های سر برافراشته را داریم و هم دیرهای دور افتاده. از یک طرف
خودنماییهای پر زرق و برق را داریم و از طر
انسان قویترین موجود دنیا نیست. بزرگترین هم نیست. طولانی ترین عمر را هم بین موجودات ندارد، اما شاید باهوشترین موجود باشد. البته بین هوش انسان و حیوان خیلی هم فاصله زیاد نیست. مغز، اندامی بسیار با ارزش برای ادامه زندگی و رشد است. یک مغز برای فعالیت یک روز خود بیستدرصد از غذای که ما در روز میخوریم را لازم دارد. تا فعالیتهای بدن را زیر نظر داشته باشد. پس داشتن مغز خرج دارد! برخی جانداران مثل باکتریها، قارچها و گیاهان بدون نیاز به مغز زندگی و تولید

تعریف توسعه اقتصادی
توسعه در لغت به معنی گسترش و بهبود است . در تعاریفی که از توسعه اقتصادی ارائه شده به طور ضمنی به مفهوم بهبود و گسترش وضع اقتصادی کشورها اشاره شده است .توسعه اقتصادی فقط به رشد اقتصادی محدود نمی شود بلکه در بعد گسترده تری مسائل مربوط به فقر، نابرابری، شهر نشینی، مهاجرت، بیکاری، توزیع درآمد و شاخص های اجتماعی را نیز در بر می گیرد.
در حال حاضر مسائل مربوط به بحران انرژی ، کمبود مواد غذایی در کشورهای در حال گذار، بحران تراز
۳ دلو ۱۳۹۶ 0 748

ابزارهای هنری، یکی از رساترین، بلیغ‌ترین و کاری‌ترین ابزار
ابلاغ و تبلیغ پیام است. در واقع، هنر نیز یک شیوه بیان و ادا کردن استف
منتها این شیوه بیان از هر شیوه تبیین دیگر، رساتر، دقیق‌تر، نافذتر و
ماندگارتر است.
اگر زبان علمی یا عادی، دارای این ویژگی و بیان مستقیم حقایق است، زبان
هنر نیز این ویژگی را دارا خواهد بود که بیان غیرمستقیم همین حقایق است، با
این تفاوت
آیت‌الله صانعی می‌نویسد:
«ربا یکی از محرّمات آیین اسلام است که قرآن کریم و روایات معصومان (ع) بر آن دلالت دارند و حرمت آن نزد فقها از ضرورت‌های دینی به شمار می‌رود.» (صانعی، ۱۳۸۳: ۲۰)
انواع ربا
«در کتب فقهی، ربای حرام را دو قِسم می‌دانند: ۱. ربای معاملی؛ ۲. ربای قرضی. ربای معاملی آن است که یک جنس به مانند خود فروخته شود و در آن شرط زیاده گردد، مانند اینکه یک تُن گندم به یک تُن و یک‌صد کیلوگرم آن معامله شود. شرط حرمت این قِسم از ربا، علاوه‌بر هم
با سلام و عرض ادب
حالتون چطوره چه خبرا چه میکنین؟؟
هوا و زمین و زمان رو میبینین چقدر دلنشین و لذت بخش شده؟؟
چند سال پیش یه مطلب در رابطه با شاخصه های جذابیت نوشته بودم، خیلی برام جالب بود، الان در ادامه خلاصه ای از مطلب چند صفحه ای که در تیر و مرداد سال 1389 نوشته شده جلب میکنم:
الان
دقیقا" ساعت ۸ شبه و همین الان خانوادم رو پیاده کردم و یه ذره جلو تر
از خونه عروس خانم پارک کردم تا برن و ببینن و بیان !
چند تا کاغذ
تبلیغاتی که تو ماشین انداخته بود

حرکت شناسی، علم مطالعه ی حرکت انسان می باشد. در آموزش عالی ایالات متحده آمریکا،
این واژه به رشته ای چند وجهی یا رویکردی چندگانه در مطالعه ی حرکت انسان یا فعالیت جسمانی،
تمرکز و اشاره دارد. فعالیت جسمانی به منظور تمرین و بهبود فعالیت جسمانی، یادگیری
مهارت های حرکتی و حضور در فعالیت های حرکتی زندگی روزمره، محل کار، ورزش، حرکات موزون و بازی.
این رویکرد تمامی افراد اجتماع به طور کل و گروه های خاص شامل کودکان، افراد مسن و اشخاصی با
بیماری ه
اهمیت
کیف دستی در سفر و جلسات به اندازه اهمیت لباس شماست . کیف نقش مکمل را در استایل
شما دارد پس هیچ تفاوتی نباید بین کیفیت کیف و لباستان وجود داشته باشد.پاره شدن
کیف یا دسته آن در سفرکاری یا رسمی یک اتفاق بسیار ناخوشایند است . پس لازم است که آقایانی که
مسافرت های کاری بسیاری دارند یک کیف با کیفیت از جنس چرم خالص با فضای زیاد داشته
باشند . امروزه به علت رواج یافتن کیف های دستی بین آقایان طراحان استایل به کمک
طراحان کیف آمده‎اند و سعی در خلق کیف

مدادها را دوست دارم. ‌یکی از مدادهایم معمولا همراهم هست. همه‌جای خانه می‌توان آن‌ها را پیدا کرد. و اخیرا روی تخت وقتی یحیا را می‌خوابانم همراهم هستند.
با مدادها زیر نکاتی که دوست دارم خاطرم بماند خط می‌کشد. البته اگر کتاب مال خودم باشد. نباشد در دفتر محترمم که حکم آنِ دیگر من را دارد نکاتی که می‌خواستم یادم بماند یادداشت می‌کنم.
با مداد کارهای روزانه‌ام را می‌نویسم و کنارشان تیک می‌زنم.
و دارم دوباره تمرین خط می‌کنم. روزگاری خطم خوب

حرکت شناسی، علم مطالعه ی حرکت انسان می باشد. در آموزش عالی ایالات متحده آمریکا،
این واژه به رشته ای چند وجهی یا رویکردی چندگانه در مطالعه ی حرکت انسان یا فعالیت جسمانی،
تمرکز و اشاره دارد. فعالیت جسمانی به منظور تمرین و بهبود فعالیت جسمانی، یادگیری
مهارت های حرکتی و حضور در فعالیت های حرکتی زندگی روزمره، محل کار، ورزش، حرکات موزون و بازی.
این رویکرد تمامی افراد اجتماع به طور کل و گروه های خاص شامل کودکان، افراد مسن و اشخاصی با
بیماری ه
فرزندم متن زیر را در دفتر مشق بنویس . و پس از آن سوالات زیر را در دفتر مشق بنویس و به آن ها پاسخ بده و تصویر آن را برای آموزگار ارسال کن .
متن املا 
هیچ عجله نکنید آرام بگیرید و با دوستان گروه ، بر سرِ فهم این واژگان و ارتباط آنها با یکدیگر گفتگو کنید و دریافت خود را بازگو کنید.
هر کلمه یا واژه پاره ای از پیکر من است. هر واژه تلفظ  ، معنی و معمولاً یک شکل نوشتن دارد.
شاید شنیده باشید که هرگاه کسی کار بسیار دشواری را با پیروزی به پایان برساند می گوین
مفهوم لغوی عدالت
عدالت یعنی دادگری کردن. جرجانی می گوید: عدالت در لغت استقامت باشد و در شریعت عبارت از استقامت بر طریق حق است یا اجتناب از آنچه محذور است در دین . عدل به معنی داد، مقابل ستم و بیداد، امری بین افراط و تفریط است. عدالت و مساوات از ارزش هایی هستند که کلیه کردارهای فردی و اجتماعی و مادی و معنوی آن را شامل می شود و هرشخص با وجدان خواهان آن ها. عدالت یعنی قراردادن هر چیز درجای خود (حدادنیا، شهیدی، هاشمی، 1392، ص 167).
برای عدالت معانی فراوا
دانلود مداحی برای سال 98 مناسبت شب قدر از محمود کریمی 98 نوحه قشنگ (با کیفیت بسیار عالی)
Nohe Va Madahi shab ghadr 98 gashang az Mahmoad Karimi
دانلود مداحی شب قدر محمود کریمی 98 نوحه قشنگ (با کیفیت بسیار عالی)
در آستانه شب های قدر و شهادت حضرت علی (ع) مجموعه‌ای از بهترین مداحی شب های قدر اجرا شده توسط مداحان اهل بیت (ع) در سالهای اخیر را برای شما کاربران گردآوری کرده‌ایم. فایل‌های صوتی مداحی امام علی (ع) از لینک‌های زیر قابل دریافت است.
مخاطبان می توانند با کلیک بر روی ل
شمس تبریزی در گوش مولانا خوانده بود که : 
از حد خاک تا بشر چند هزار منزل است 
شهر به شهر بردمت بر سر زه نمانمت 
و نیز گفته بود که : 
تو هنوز نا پدیدی ز جمال خود چه دیدی 
سحری چو آفتابی ز درون خود در آئی 
و یا :
زیر دیوار وجود تو ، توئی گنج گهر 
گنج ظاهر شود ور تو ز میان بر خیزی 
شمس می گوید که : 
"اعتقاد و عشق دلیر کند و همه ترس ها ببرد ، هر اعتقاد که ترا گرم کرد آن را نگهدار و هر اعتقاد که ترا سرد کند ، از آن دور باش ." 
بیرون ز کفر و دینم ، برتر ز صلح و کی

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها